Меню

Основна навіґація

Чи все
можна їсти котам?

Збалансоване харчування високої якості є запорукою здоров'я, активності і допитливості вашого вихованця на всіх етапах його розвитку. Що ж вибрати відповідальному власнику – домашню їжу чи професійний корм? Давайте розглянемо всі деталі.

Основні джерела поживних речовин

Для підтримки відмінного здоров'я і енергії, чотирилапий має отримувати поживні речовини (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини) і воду рівно в тій кількості, щоб вони приносили максимальну користь. З давніх-давен коти полювали на мишей та інших дрібних тварин, поступово перетворюючись в домашніх улюбленців. Але в харчовій поведінці багато залишилося незмінним. Чотирилапі люблять певні аромати і смаки, вони азартні мисливці, віддають перевагу різноманітності і прагнуть до всього нового. Так як коти харчуються кількома невеликими порціями протягом доби, то доступ до води і харчових ресурсів повинен бути у них цілодобово. Це основа їх психічного спокою і гарного настрою. З огляду на те, що тварини володіють дуже тонким нюхом, запах корму має для них велике значення. Коти здатні відчувати кислий, солоний, гіркий смак, але нечутливі до солодкого. Зате гіркий смак вони відчувають в кількасот разів сильніше, ніж собаки. Також чотирилапі неймовірно чутливі до свіжості продукту і не доторкнуться до їжі, яка починає псуватися, навіть якщо дуже голодні. При цьому власники можуть вибрати один з двох варіантів годування кота: домашня їжа або професійний корм. У кожного з цих типів годування є свої особливості, з якими ми вас познайомимо.

Дотримуємося балансу

Так як домашні коти відвикли самостійно добувати собі їжу, і її отримання їм гарантовано, то завдання людини - забезпечити свого улюбленця повноцінним харчуванням і достатніми фізичними навантаженнями в цілях профілактики надлишкової маси тіла. Баланс харчових речовин має велике значення для красивої шерсті, ідеального самопочуття і тривалості життя чотирилапого. Чи можливо годувати тварину збалансовано, готуючи їй їжу самому? Так, можливо, але краще це робити під контролем професійного дієтолога. В іншому випадку може бути надлишок одних елементів і нестача інших, що може серйозно погіршити здоров'я і настрій кота.

Поширені міфи про домашню їжу

Щедра народна творчість часто створює забавний образ кота з блюдцем молока, вкраденою з погреба сметаною або ж із свіжоспійманою сирою рибкою. Але якраз ці продукти і не повинні складати основу раціону вашого улюбленця. Наприклад, коров'яче молоко не є природною їжею для тварини. У котів з непереносимістю лактози воно може викликати діарею, а казеїн, що міститься в молоці, є алергеном. Ну а жирна сметана - варто її переїсти - крім розладів травлення може запросто зірвати роботу підшлункової залози і викликати серйозні порушення функції печінки. Не вщухають суперечки і навколо риби. Хоч вона має велику кількість корисних речовин, але також здатна накопичувати і шкідливі. Тому, головне, що потрібно пам'ятати - риба повинна бути термічно оброблена (профілактика гельмінтів) і позбавлена ​​великих кісток. При цьому давати її можна не частіше 1-2 разів на тиждень і тільки здоровим тваринам без ознак сечокам'яної хвороби. Поширений міф і про те, що котів достатньо годувати сирим м'ясом. Якщо ви прихильник домашньої їжі, давайте чотирилапому тільки термічно оброблене м'ясо, щоб уникнути паразитів, виключіть свинину і забезпечте її достатньою кількістю злаків і овочів. Чи можна давати тваринам сир? На думку фахівців, це дуже дивний продукт для кота, і якщо ви його з ним не «познайомите», то навряд чи позбавите чотирилапого чогось важливого. Що стосується солодкого, то тварина може абсолютно спокійно без нього обходитись все життя. І вже тим більше не варто використовувати солодощі як ласощі, заохочуючи певний тип поведінки. Головним же міфом є ​​той, що тільки домашнє харчування може бути повноцінним. Адже, щоб приготувати правильно збалансовану домашню їжу, потрібно серйозно заглибитися в питання дієтології, озброївшись вагами, калькулятором і знаннями фахівця. А в наше «швидкісне» століття під силу це далеко не кожному.

Їжа зі столу людини.
Можливі огріхи і способи вирішення

Їжу зі столу людини давати категорично не рекомендується! По-перше, її важко дозувати. За обсягом поживних речовин те, що людині здається маленьким шматочком, для чотирилапого може бути небезпечною дозою. По-друге, частування котів зі столу формує неправильну харчову поведінку і спонукає їх бігати по столу і клянчити їжу. Тому важливо завести окреме місце для годування вихованця. Виключити продукти, що представляють ризики для здоров'я, ті, які в природі коти не їдять - консервовану кукурудзу, солоні огірки, рибні та м'ясні консерви та інше. А для домашньої їжі можна скористатися автогодівницями, які механічно видають корм, коли він закінчиться.
Змішане харчування - професійні корми і домашня їжа

Кіт - це не маленька людина. Він більш чутливий до питань харчування, і збалансувати його раціон вкрай складно. Оскільки склад професійного корму вже оптимально збалансований, будь-які доповнення, навіть найсвіжіші і натуральні, можуть зруйнувати весь цей баланс, а також дати додаткове навантаження на нирки тварини.

Корм для іншого виду тварин
і можливі проблеми зі здоров'ям

Чи можна давати котам корм для собак? Корми для інших тварин абсолютно не відповідають потребам котів. Специфіка шлунково-кишкового тракту тварини така, що в професійні корми для котів додані речовини, які змушують їх більше пити і частіше ходити в туалет, що є профілактикою сечокам'яної хвороби. Крім того, баланс поживних речовин в інших видах корму принципово інший, саме тому не потрібно давати котам корм для іншого виду тварин. Висновок: годувати улюбленців можна як готовими промисловими кормами (що простіше), так і домашньою їжею, за умови, що раціон буде складено грамотним ветеринарним дієтологом або людиною, яка має необхідні для цього знання. Раз на рік необхідно привозити чотирилапого на диспансеризацію для підтвердження його здоров'я і виявлення прихованих проблем.
Почати гру

Слайдшоу історії

Відео приколи про котів

Кіт – це дивовижне створіння, яке може милувати й тішити око вічність. Згадай, що відбувається, коли тобі на очі потрапляє відео з котиками? Так, не встигаєш оком змигнути, як пролетіла година, а може й більше. Як це пояснити? Чому коти привертають нашу увагу і викликають такий шалений інтерес до себе? Є в нас кілька варіантів і цікавих фактів, які ти можеш і не знати ;)

Як часто купати кота?

Кумедність котів ще й в тому, що вони дивно реагують на звичайні речі. Наприклад, як у випадку з огірком, від якого вони встають на диби. Нам це здається смішним :) Але не забуваємо, що реакція кота – це його інстинкти, які спрацьовують на підсвідомому рівні. І якщо «страх» до огірка пояснити важко, то їхня реакція на воду – це чіткий знак господарю, що вона може нашкодити улюбленцю. Хочемо тобі розказати щось дуже важливе про кота і воду: чому в нього така нелюбов до купання і чи потрібно власнику котика вмішуватись в процес гігієни чотирилапого

Комунікація котів. Звуки і що вони означають

Котики дуже люблять поговорити - хоч, на жаль, і не так, як у відомому фільмі про доктора Дулітла :) Але все ж таки, вони частенько намагається встановити комунікацію з людиною та іншими тваринами. Найелементарніший їх комунікативний контакт – це шипіння, коли вони попереджають про своє негативне ставлення до чогось або когось. І на цьому все не закінчується - є ще дуже багато речей, які кіт хоче сказати. Як зрозуміти мову котів? Читай далі ;)

®Власник торговельних марок: Сосьєте де Продюі Нестле С.А., Веве, Швейцарія.