Меню

Основна навіґація

Вікторія – власниця розплідника
котиків бенгальської породи
та її улюбленець Лакі

Коли у вас з’являється кіт- життя змінюється. А коли вдома живуть
одразу декілька домашніх улюбленців –
кожен день стає схожим на свято!
В рамках проекту «Cat Chow – світ
очима кота» власниця бенгальського
котика Лакі – Вікторія Сондей
розповіла про звички та характер
свого улюбленця, а також про
особливості рідкісної породи.


Головним у моєму домi себе
почуває, звiсно, кiт.

Розкажіть, будь ласка, коли та як у вашому домі з’явився кіт? Хто тепер головний - чи були спроби зазіхнути на статус хазяїна у домі чи, можливо, котик хотів привласнити ваше ліжко чи комп’ютер? Кіт Лакі - це подарунок моєї сестри Інни, власниці розплідника котиків бенгальської породи Milka Way. Вона зробила мені такий приємний сюрприз минулого року.
Головним у моєму домі себе почуває, звісно, кіт. Він давно став справжнім господарем помешкання. Без нього нічого не відбувається: він за всім слідкує, контролює всі домашні процеси. Навіть, коли приходять гості, кіт, ніби детектив, сканує їх своїм пильним поглядом. В такі моменти Лакі дуже серйозний та зосереджений. Складається враження, ніби він охороняє та в той же час піклується, оберігає наш дім. Окрім Лакі, у нас з сестрою є ще три котики: Мілка, Макс і Пікачу. Мілка - сніжний бенгал з рідкісним окрасом lynx (tabby) point з небесно-блакитними очима. Кішка дуже гарненька, тому її назвали Мілка. А вже потім, коли ми зареєстрували розплідник, вирішили назвати його на її честь - «Milka Way», тобто шлях Мілки. Вона найстарша серед наших котиків і дуже розумна: навіть вміє виконувати команди "сидіти" та "лежати".
Кіт Пікачу отримав таке ім'я тому, що він дуже балакучий. Він нявчить, навіть коли хоче, щоб його погладили чи просто взяли на руки. А Макса так назвали на честь його тата-кота. Він справжній красунчик а ще дуже ніжний, любить проводити час на руках. Але іноді Макс буває дуже капосним. Наприклад, він полюбляє відкривати чайник зубами і виливати з нього воду. Всі наші котики – це правжня банда! Вони все роблять разом. Особливо вони люблять проводити час у ванній кімнаті - самостійно відкривають кран і годинами бавляться. А ще вони проводять багато часу, граючись навкруги дерева, обмотаного сизалевою мотузкою для точіння кігтів, стрибають наче мавпочки.
Як звуть вашого котика i хто вигадав таке ім’я? Якими ще пестливими словами ви називаєте свого котика?
Як я вже говорила, котика мені подарувала сестра, яка займається розведенням бенгалів, тож вона й обирала ім’я. Назвала котика Лакі (з англійської lucky – той, що приносить щастя і удачу). Також я називаю його Котею, Лакісом або ж Бусиком. Як змінилось ваше життя з появою домашнього улюбленця?
Життя стало набагато цікавішим та веселішим. Мені подобається щодня спостерігати та вивчати характер і поведінку Лакі.

Енергійний та непосидючий, капосний та хитрий чи, навпаки, спокійний та врівноважений, а як би ви описали темперамент свого кота? Можливо, ваш домашній улюбленець чимось схожий на вас? Ви помічали спільні риси в ваших характерах?
Вважається, що коти бенгальської породи - добрі, ніжні та ласкаві. Улюбленці цієї породи потребують багато уваги, люблять проводити час в компанії людей. Тим, кому не доводилось близько контактувати з бенгальськими котами, вони можуть здатися агресивними, але це зовсім не так! Насправді вони дружелюбні, грайливі, сміливі та віддані своєму господареві. Тому в нас із Лакі склалися міцні та дружні стосунки, що ґрунтуються на довірі. Він любить мурчати, швидко всьому вчиться, вміє виконувати різноманітні трюки. Гострий розум та кмітливість котик успадкував від своїх предків леопардів. Його не можна залишати на довго наодинці, оскільки його активність та допитливість можуть стати причиною справжнього безладу. Щодо спільних рис, мені здається, що у нас схожі очі.
Чи є у вашого котика якісь особливі звички?
Так, мій котик має декілька особливих звичок, наприклад, він любить будити мене зранку, проводити зі мною час на кухні, зустрічати мене вдома й радіти моєму поверненню. Окрім цього, як я вже казала, Лакі подобається відкривати кран, коли йому кортить погратися з водою.
Спостерігати за тваринами – суцільне задоволення. Чи є у вас якісь смішні історії, що траплялись з вашим котом?
Так! Ви навіть не уявляєте, як смішно було спостерігати, як Лакі вчився відкривати чайник, щоб побавитись з ним.
Як починається ваш ранок? Можливо, у вас з вашим котом склались якісь особливі ранкові традиції чи ритуали?
Щоранку Лакі будить мене, потім ми разом йдемо снідати. Після сніданку кіт з сумом проводжає мене біля дверей.
Коти – тварини, які потребують спілкування, любові та ласки зі сторони свого хазяїна. А як ви любите проводити час зі своїм домашнім улюбленцем та як любить розважатись ваш кіт? Можливо, у нього є якась особлива улюблена іграшка?
І наостанок, яку пораду ви б могли дати тим, хто планує завести котика? Як ви гадаєте, чи варто заводити ще кота, якщо вдома вже мешкають інші домашні тварини i навпаки, якщо у вас вже є кiт, чи варто розширювати товариство та брати ще одного котика, собаку чи папугу?
Коти – тварини, які потребують спілкування, любові та ласки зі сторони свого хазяїна. А як ви любите проводити час зі своїм домашнім улюбленцем та як любить розважатись ваш кіт? Можливо, у нього є якась особлива улюблена іграшка?
Кіт, як маленька дитина, потребує постійної уваги, належного догляду, любові, тепла та ласки. Тим, хто хоче завести бенгальського кота, варто взяти до уваги, що коти цієї породи підходять активним людям, оскільки тварина перебуває в постійному русі, від ранку і аж доки господар не йде спати. Тому навіть не сподівайтеся, що бенгальський кіт протягом дня буде спокійно відпочивати на диванчику.
Окрім цього, якщо ви вирішили завести бенгала, раджу одразу придбати іграшку-дряпалку. Вони справді люблять поточити свої довгі кігтики. А ще вони дуже рухливі та грайливі, тому варто придбати для них іграшки, а головне – підібрати збалансоване харчування. Але найважливіше – котика потрібно любити, і тоді він стане вам вірним другом!


Iсторiї наших героїв

Іноді риси характеру котів співпадають з рисами їх господарів, а іноді - зовсім відрізняються. Прочитайте історію пенсіонерки, яка вважає, що її кішечка на ім'я Мерсі дуже схожа на неї або історію студента, який виконує "шаманські ритуали" разом зі своїм пухнастим другом :-). Дізнайтесь, як відомий український шоумен Андрій Джеджула та його родина кумедно живуть зі своїми котами. Відкрийте для себе історію від власниці кішечок дуже цікавої породи – бенгальців, яких у неї живе четверо. Всі ці та інші історії є доказом того, що кожна кішка, як і людина, - індивідуальність та потребує належного догляду.

Андрiй Джеджула про
Лолу та Лiлу

Читати

Вікторія – власниця
розплідника котиків…

Читати

Алла, фізіотерапевт,
про кота Маркіза

Читати

Студент Сергій
та його кіт Кузя…

Читати

Пенсiонерка Таїсiя
Кирилiвна та її Мерсi...

Читати

Реп-виконавець ГІГА та
його кумедна кішка Люся

Читати

Проджект-менеджер
Людмила та її Нора...

Читати

Журналіст Крістіна та
її кіт-інтелектуал

Читати

®Власник торговельних марок: Сосьєте де Продюі Нестле С.А., Веве, Швейцарія.